Σε ανοδική πορεία το κολυμβητικό τμημα του Ναυσίθοου για μια ακόμη φορά εντυπωσίασε στην ημερίδα προαγωνιστικών στα Ιωάννινα το Σαββάτο 27 Ιανουαρίου 2018.

Με συμμετοχή πάνω απο 200 αθλητών ο σύλλογος κατάφερε να πλασαριστεί 29 φορές στην πρώτη τριάδα σύμφωνα με τα επισημα αποτελέσματα. Αν και δεν υπήρχαν μετάλλια σύμφωνα με την προκύρηξη των αγώνων η τελική κατάταξη έφερε τους μικρούς κολυμβητές 7 φορές στην πρώτη θέση 11 στη δευτερη και 11 στην τρίτη θέση με βελτιωμένες ατομικές επιδόσεις.

Αναλυτικότερα τις διακρίσεις πέτυχαν οι:

ΤΟΥΡΟΥΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (2006)-2ος 200 πρόσθιο-3ος 100 πρόσθιο

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ(2006): 1ος 200 ύπτιο-2ος 100 ύπτιο- 2ος 50 ύπτιο

ΜΑΖΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ(2007): 1ος 200 ύπτιο-2ος 100 ύπτιο

ΚΟΥΡΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ(2007): 3ος 50 ύπτιο

ΜΠΟΥΡΓΟΥΤΖΗΣ ΣΤΑΘΗΣ(2007): 3ος 100 ύπτιο

ΜΟΝΤΣΕΝΙΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ(2008): 1ος 100 πρόσθιο-2ος 50 πρόσθιο

ΤΡΟΥΣΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ(2008): 1ος 100 ελεύθερο-3ος 50 ελεύθερο

ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ(2009):1ος 50ελεύθερο

ΚΛΙΤΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ(2009): 3ος 50 ύπτιο

ΧΟΝΔΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ(2009): 2ος 100 ελεύθερο-3ος 50 ελεύθερο

ΚΟΝΤΟΣΩΡΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ(2006): 3η 50 ύπτιο

ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ(2006): 2η 50 πρόσθιο-3η στα 100 πρόσθιο

ΚΑΒΑΛΙΕΡΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ(2007): 1η 50 πεταλούδα-1η 200 ελεύθερο

ΡΕΓΓΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ(2007): 2η 100 ελευθερο-3η 50 πεταλούδα

ΜΑΖΑΡΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ(2007): 2η 400 ελευθερο-3η 100 ελευθερο

ΠΑΙΠΕΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ(2008): 3η 50 ύπτιο

ΓΚΕΡΕΚΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ(2009): 2η 50 ελευθερο-3η 100 ελευθερο

Επίσης συμμετειχαν οι Καρδέλης Δ-Λέσσης Κ-Σούλος Α(4ος 50 πρόσθιο)-Κοσκινάς Κ-Παπαδόπουλος Κ(4ος 50 πρόσθιο)-Καβαλιεράτος Κ-Πατέλης Χ-Νακας Σ-Νάκας Κ-Νάκας Γ-Ζηνιάτης Φ-Βλαχόπουλος Ο-Κατσιμάνης Γ-Τσιμπούλη Μ(5η 50 προσθιο)-ΜάστοραΑ-Τσανάκα Α-Παππά Σ-Καλούδη Μ(4η 50 ελ)-

Για την αγωνιστική ομάδα συμμετείχαν οι :Σουλου Α-Ελ Τσαμπαν Μ-Τόμπρου Χ και Γεωργοτάς Κ χωρίς να πετύχουν κάποιο όριο.

Την αποστολή συνόδευσαν ο Κ Αργαλιας Γιάννος(μέλος) οι προπονητές Τόμπρος Κων/νος-Γάτσιου Αντζελα και Ασπιώτη Πόπη. Εφορος: Σούλος Λεωνίδας

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές για την προσπάθειά τους αλλά και στους προπονητες των υποδομών Σούλου Ολγα-Μιχαλοπουλου Σοφία και Καρύδη Ηλιάνα που βοηθούν στα πρώτα τους βήματα τους μικρούς κολυμβητές.